Domů >> Evropské poháry

Evropské poháry

Plzni se v posledních letech daří dostat se do Evropských pohárů, kde zanechala jasný důkaz o tom, že fotbal hrát umí. Dvakrát dokonce postoupila do základní skupiny Ligy Mistrů a zahrála si tak s těmi nejlepšími týmy jako Barcelona nebo Bayern. Hratelnější je ale přeci jen Evropská liga, kam v sezóně 2012/13 postoupila až do osmifinále, když předtím přejela italský tým Neapol, stejně jako v sezéně 2013/2014, kde skončila až na Lyonu. Zato další rok přišel s Ploještí rychlý konec rok poté poměrně neuspěch v Evropské lize.

2015-2016

Na mistrovskou sezónu 2014/2015 je třeba v následujím roce navázat v evropských pohárech. Díky titulu měla Plzeň jednoduší los pro cestu do Ligy mistrů, ale papírové předpoklady nepotvrdila na hřišti a vypadla s izraelským týmem Maccabi Tel-Aviv. V play off Evropské ligy pak Viktorka porazila srbskou Vojvodinu. Los Evropské ligy jí pak přisoudil Villarreal, Rapid Vídeň a Dinamo Minsk.

 

2014-2015

Prvním soupeřem v nové sezóně byl rumusnký Petrolul Ploješť, a jak se ukázalo, byl to soupěř i poslední. Po nepovedené domácí odvětě (1:4) přišel rychlý konec.

 
   

2013-2014

Stejně jako při předchozí kvalifikaci o Ligu Mistrů Plzeň opět vyhrála všech šest kvalifikačních zápasů, i když její výkon občas pokulhával. Hned první soupeř FK Željezničar nás hodně potrápil, naopak JK Nõmme Kalju nepředvedl nic. Přes posledního soupeře NK Maribor si už Plzeň postup nenechala vzít, a tak mohla přivítat už na svém domácím plzeňském stadionu hvězdy Bayernu či Manchesteru City. A když v posledním zápase s CSKA v 90. minutě vstřelil Wágner postupový gól, mohli jsme se těšit na další pohárové jaro.
Už pod novým trenérem Uhrinem Plzeň nejdrříve přešla přes ukrajinský Šachtar Doněck. Proti Lyonu se pak nepovedlo napravit nepovedený první zápas.

 

2012-2013

Plzeň se se štěstím probojovala do Evropské ligy. Cestou bez větších problémů přehrála RustaviRuch Chorzów, ale proti belgickému Lokerenu musela bojovat do posledních vteřin. V základní skupině se bezpečně zajistila postup do jarních bojů, když v závěrečném souboji porazila i Atlético Madrid - vítěze předchozího ročníku. V jarní části nejdříve Plzeň dvakrát porazila silnou Neapol, aby jí posléze stopku vystavil turecký Fenerbahce.

 

2011-2012

Po premiérovém titulu následovala spanilá jízda kvalifikaci o Ligu Mistrů. Že by Plzeň mohla porazit Rosenborg, v to se doufalo. Ale postupu přes Kodaň věřil jen málokdo. Odměnou za vynikající výkony byly následné zápasy s Barcelonou či AC Milán. A díky výhře nad Borisovem se dokonce otevřela cesta do jarních zápasů Evropské ligy. Tam už bohužel přišla hned konečná, ale boj deseti statečných proti Schalke si bude každý ještě dlouho pamatovat.

 

2010-2011

První sbírání zkušeností proti těžkému soupěři. Tým vypadl hned v prvním zápase proti Besiktas Istanbul, když se nevyvaroval zbytečných chyb. Po prvním remízovém zápase následovala v odvětě prohra 0:3, když plzeňáci dostali dvě červené karty.