Domů >> Evropské Poháry >> Petrolul Ploješť 1:1 FC Viktoria Plzeň

Petrolul Ploješť 1:1 FC Viktoria Plzeň

Čtvrtek 31. července 2014 | Ploješť, Rumunsko | Evropská Liga - kvalifikace | třetí předkolo, 1. zápas
Petrolul Ploješť
1 : 1
FC Viktoria Plzeň
Slušná výchozí pozice do odvety díky Kolářovo vyrovnávací brance z nastavení.

Poprvé na rumunskou půdu se zajela podívat Plzeň v rámci třetího předkola Evropské ligy. Čekal nás těžký soupeř v době, kdy se momentálně Plzni nedaří. V přípravě, superpoháru ani v lize Plzeň nevyhrála, a tak se reálně nedal očekávat nějaký super výkon. Oproti loňským zápasům v EL se v naší sestavě objevilo několik (staro)nových jmen - Vaněk, Pilař.

Hlavně v úvodu se musel mít pořád na pozoru Kozáčik, jelikož naše obrana k němu propouštěla domácí hráče. Dobrým vyběhnutím tak zlikvidoval jak šanci Nepomucena (i za cenu rány do hlavy), tak „samostatný nájezd“ Albína. Na druhé straně se snažil Bakoš, hlavně po centrovaných míčích z obou stran. Nicméně do šaten se šlo bez vstřeleného gólu.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, hlavně na Plzni bylo vidět, že se nikam dopředu nežene. V 56. minutě se na trávník podívala i rumunská hvězda Mutu. A právě ten v 76. minutě využil zaváhání Hubníka, který nedosáhl na míč, a přesnou střelou z hranice vápna nedal Kozáčikovi šanci.

Oživit hru střídáním se pokusil i na druhé straně Uhrin, který postupně poslal na hřiště Hrošovského, Kovaříka a Koláře. A pár minut na hřišti stačilo Kolářovi ke vstřelení vyrovnávací branky, byť už v nastaveném čase (91. minuta). Pěkně ukázal Horvátovi, kam to má poslat, a pak rychlým náběhem a důrazem přes obránce dostal míč do brány.

Konečná remíza byla nakonec spravedlivá, oba týmy si  nějaké ty šance vytvořily, a i v poli to bylo během zápasu také vyrovnané. Za týden nás čekala rozhodně těžká odveta.

M. Kozáčik - R. Řezník , R. Hubník , V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela (74. P. Hrošovský ), T. Hořava (86. D. Kolář ), O. Vaněk , P. Horváth , V. Pilař (82. J. Kovařík ) - M. Bakoš