Domů >> Evropské Poháry >> Evropské poháry v sezóně 2013 - 2014

2013/2014: Liga Mistrů, Evropská liga

Stejně jako při předchozí kvalifikaci o Ligu Mistrů Plzeň opět vyhrála všech šest kvalifikačních zápasů, i když její výkon občas pokulhával. Hned první soupeř FK Željezničar nás hodně potrápil, naopak JK Nõmme Kalju nepředvedl nic. Přes posledního soupeře NK Maribor si už Plzeň postup nenechala vzít, a tak mohla přivítat už na svém domácím plzeňském stadionu hvězdy Bayernu či Manchesteru City. A když v posledním zápase s CSKA v 90. minutě vstřelil Wágner postupový gól, mohli jsme se těšit na další pohárové jaro.
To začalo soubojem se silným favoritem, který vyhlásil útok na trofej. Naštěstí štěstí nám přálo, a tak jsme Šachtar vyřadili. Další v řadě soupeřů byl francouzský tým Lyon, který se bohužel ukázal být nad naše síly.

Evropská Liga - vyřazovací fáze

Thursday 20. March 2014 | Plzeň | 16 týmů, odveta

Po prvním zápase bylo téměř rozhodnuto o postupujícím. Přesto se Plzeň před domácím publikem chtěla pokusit předvést pěkný fotbal, a když ne postoupit, tak alespoň vyhrát. Lyon dal tři branky za poločas, Plzeň na to měla celých devadesát minut, pak by postoupila. Kupodivu jen na lavičce zůstal kapitán Horvát, kterého nahradil nezkušený mladík Hrošovský.

Thursday 13. March 2014 | Lyon, Francie | 16 týmů, 1. zápas

Poprvé na nás čekal francouzský soupeř – tým Lyonu. Podle informací už ne tak silný, jako před léty, a také s problémy v koncovce. Plzeň za sebou měla nepovedený zápas na Spartě (prohra a dva vyloučení), možná i proto poslal Uhrin na hřiště Hubníka za Řezníka a Kovaříka místo Ďuriše. V bráně Bolek za zraněného Kozáčika.

Thursday 27. February 2014 | Doněck, Ukrajina | 32 týmů, odveta

Nelehký úkol čekal na plzeňské hráče. Po remíze 1:1 z prvního zápasu potřebovali vstřelit nejméně jednu branku na půdě soupeře, který od prosince 2012 v domácím prostředí nepoznal hořkost porážky. Navíc Plzni chyběl zraněný Kozáčik a vykartovaný Limberský, které nahradili Bolek a Hubník.

Thursday 20. February 2014 | Plzeň | 32 týmů, 1. zápas

Po výhře nad CSKA se Plzeň probojovala do Evropské ligy. Tam na ní ale čekal přetěžký soupeř z Ukrajiny, tým plný Brazilců byl jasným favoritem. K prvnímu ostrému zápase na lavičce Plzně se postavil nový trenér Dušan Uhrin, který poslal na hřiště klasickou „Vrbovu“ jedenáctku, samozřejmě už bez Rajtorala.

Liga Mistrů - základní skupina

Tuesday 10. December 2013 | Plzeň | 6. zápas ve skupině

Poslední zápas ve skupině byl také posledním zápasem Pavla Vrby na lavičce Plzně. Aby to bylo radostné loučení, potřebovala Plzeň porazit CSKA Moskva. I přes nula bodů a skóre 4:16 totiž měla stále naději na třetí místo zajišťující postup. Plzeň nastoupila v očekávané sestavě, na straně CSKA chyběl nedoléčený nebezpečný útočník Honda.

Wednesday 27. November 2013 | Manchester - Anglie | 5. zápas ve skupině

Zkusit vybojovat první body vyrazila Plzeň do Manchesteru, takže ji rozhodně nečekalo nic lehkého. Zvláště když City v lize deklasovalo Tottenham 6:0 a Plzeň nastoupila bez Limberského. I díky povedenému předchozímu zápasu doma s Bayernem, a navíc s vědomím, že není co ztratit, vlétla ale Plzeň na domácího favorita nečekaným způsobem. Z úvodní optické převahy se ale nic neurodilo, naopak trpělivě hrající domácí mohli skórovat v 14. minutě, kdy ránu Nasriho zastavilo až břevno.

Tuesday 5. November 2013 | Plzeň | 4. zápas ve skupině

Po dvou týdnech se opět setkali dva velmi rozdílní soupeři. V prvním zápase naprosto jasně dominovali domácí, Plzeň mohla být nakonec i ráda, že si odvezla jen 5 branek. V odvetě se čekal trochu odvážnější výkon, ale favoritem byl pořád jen jeden tým, i když Bayern přicestoval do Plzně bez své hvězdy Robbena.

Wednesday 23. October 2013 | Mnichov - Německo | 3. zápas ve skupině

Stejně jako před dvěma lety s Barcelonou, i tentokrát čekal Plzeň aktuálně asi nejlepší klubový tým (opět koučovaný Guardiolou). A právě Barcelona tu loni v semifinále prohrála 0:4, takže taktika Plzeňáků byla jasná – bránit, bráni a zase bránit. Tomu také odpovídala defenzivní sestava, čtyřčlennou obranu Řezník, Hubník, Čičovský, Limberský doplňoval ještě Procházka a Rajktoral, na hrotu byl netypicky Kolář.

Wednesday 2. October 2013 | Petrohrad - Rusko | 2. zápas ve skupině

Po úvodních prohrách obou týmů šlo v druhém zápase skupiny o to, kdo si připíše první body. CSKA nemohlo hrát doma kvůli špatnému trávníku a celkově se jim letos moc nedaří. Plzeň v posledních týdnech také nepředváděla oslnivé výkony, navíc se ke zraněnému Čičovskému přidal i Limberský, a tak od prvních minut nastoupila posila Hubník.

Tuesday 17. September 2013 | Plzeň | 1. zápas ve skupině

Plzeň si splnila vysněný cíl – opět se probojovat do Ligy mistrů a zahrát si jí tentokrát už na domácím stadiónu. První, s kým se letos v základní skupině utkala, byl anglický velkoklub Manchester City. Ten přijel s cílem zvítězit, my jsme chtěli zase neprohrát.

Liga Mistrů - kvalifikace

Wednesday 28. August 2013 | Maribor - Slovinsko | play-off, odveta

Poslední krůček k vytoužené Lize Mistrů čekal na Plzeňáky, kteří si jeli do Slovinska pro postup. Vítězství 3:1 v prvním zápase jim zajistilo slibný náskok, který bylo třeba potvrdit i v odvetě.

Tuesday 20. August 2013 | Plzeň | play-off, 1. zápas

V úterý 20. srpna 2013 se celá Plzeň dočkala na domácím stadiónu utkání Ligy Mistrů! Sice zatím jen play-off, ale všichni samozřejmě věřili, že to nebude všechno a na podzim se zde odehrají i zápasy základní skupiny. To ale znamenalo samozřejmě nejdříve postoupit přes Slovinský tým Maribor.

Wednesday 7. August 2013 | Plzeň | druhé předkolo, odveta

Po výhře v úvodním zápase, a hlavně po jasné herní převaze, se čekalo lehké stvrzení postupu i v domácí odvetě. Přesto jako první jako první udeřili v 10. minutě hosté, Quintieri si pěkně zpracoval přes Čičovského centr z levé strany a nedal Kozáčikovi šanci.

Tuesday 30. July 2013 | Tallinn - Estonsko | druhé předkolo, 1. zápas

V dalším boji za vytouženou Ligou mistrů vyrazila Plzeň do Estonska. Plzeňáci byli jasnými favority, ale už v předchozím kole se ukázalo, že i papírově slabý soupeř může být těžkou překážkou. Sestava byla očekávaná: místo zraněného Bakoše ve vynikající fotmě hrající Wágner, za potrestaného Procházku naskočil do obrany Hejda.

Tuesday 23. July 2013 | Sarajevo - Bosna a Hercegovina | třetí předkolo, 1. zápas

Už první zápas ukázal, že Plzeň nečeká nic lehkého. Plzeňáci byly v domácím zápase sice jasně lepší, ale soupeř dobře bránil a měl smrtící úspěšnost střelby. Doma je ještě hnali fanoušci, kteří cítili šanci na historický postup. Plzeň měla jasno – rozhodně bránit lépe, než v prvním zápase, a naopak si z prvního zápasu přinést střeleckou pohodu.

Tuesday 16. July 2013 | Plzeň | třetí předkolo, odveta

První soutěžní zápas nové sezóny odehrála Viktorky na domácím stadionu s neznámým soupeřem z Bosny a Hercegoviny. Ve stejné fázi před dvěma lety smetla Plzeň Pjunik Jerevan s celkovým skórem 9:1, a i dnes byla velkým favoritem. Před začátkem zápasu byl kurz na výhru soupeře 15.