Domů >> Gambrinus Liga >> Ligová sezóna 2014 - 2015

2014/2015: 1. místo

Tuto sezónu zahájil na plzeňské lavičce trenér Urhin, ale po nepřesvědčivých výsledcích a výpadku v odvetě s Ploještí byl rychle odvolán. Nahradil ho trenér Koubek, který rozhodně neměl 100% podporu všech plzeňksých fandů.

Možná i díky tomu, že Sparta rozkládala síly na Evropskou ligu, se Plzni, přes jisté zaškobrtávání, dařilo držet na špici. Hlavně podzimní zápas se Spartou byl povedený a korunovaný výhrou 2:0. V posledním kole před pauzou se povedlo vyhrát i v Jablonci, který se také dotahoval na čelo tabulky, což znamenalo přezimování na prvním místě.

Během podzimnu přestal hrát Horvát, jehož pronásledovala zranění. Dlouholetá opora Bakoš zamířil do Liberce, útočníky přišel doplnit Holenda, a posléze i teplický forvard Mahmutovič. Do obrany přišel z Ostravy mladý obránce Baránek, po zranění Řezníky začal pravidelně hrát Hubník. Kádr stabilizovaný, a Koubek tak měl z čeho vybírat.

Na jaře se Plzeň dostala do dobré formy, a i když výkon občas nebyl úplně ideální, tak se dařlo bodovat a dokonce zvyšovat náskok na druhou Spartu. Jenže když přišla bezbranková remíza v Teplicích, a následná domácí prohra s oslabenou Boleslaví, tak získala Sparta (už bez trenéra Lavičky) opět šanci bojovat o titul. Čtyři kola před koncem jela Plzen hájit trojbodový náskok na Letnou. Po brankách Holendy a Hubníka opět vyhrála 2:0 a velmi se přiblížila titulu. Ten si pojistila tři kola před konce po domácím vítězství 2:0 nad Jihlavou. A tak mohly začít další plzeňské mistrovské oslavy.