Domů >> Gambrinus Liga >> Ligová sezóna 2010 - 2011

2010/2011: 1. místo

Mistři ligy! Životní výkon mnoha hráčů a historický titul.

Poslední dvě sezóny zaujala Plzeň pohledným fotbalem, v předchozí sezóně se dokonce pohybovala na dosah vedoucí trojice, ale stejně asi nikdo nečekal, co by mohlo přijít - titul! Ligu jsme zahájili remízou 2:2 s Olomoucí, ale následující dvě výhry v Liberci a s Bohemians 1905 nás dostali na první příčku, kde jsme se udrželi až do konce. 

Zajímavosti

Gólman Krbeček

Začalo to Superpohárem, pokračovalo dvojzápasem s Besiktasem a ligou skončilo, a to už po pár zápasech. V Plzni bohužel nic nepředvedl, po jeho chybách padaly góly. Takže přišla změna.

Dvakrát poražená Sparta

6. kolo: Pavlíkovo premiéra v brance, Jiráčkův rozhodují gól. Sparta po nevydařených soubojích se Žilinou o Ligu mistrů utrpěla další porážku. Nic na tom ani v závěru nezměnily ani Wilfriedovi šance.

20. kolo: Boj o první místo, před zápasem stáhla Sparta ztrátu na 2 body. Rozhodla Horvátova branka z přímého kopu, míč odrazem od břevna skončil jen těsně za brankovou čarou.

Trable s gólmany

Ligu začal Krbeček, po jeho nevyrovnaných výkonech ho nahradil Ticháček. Ten odchytal necelý zápas proti Slovácku, pro zranění musel střídat. A hned do dalšího zápasu na Spartě naskočil z druholigového Kladna k ostré premiéře Pavlík. A v další sezóně problémy pokračovaly.

Paclík

Na podzim 2010 plzeň koupil podnikatel Paclík, který do klubu přinesl peníze. Dorovnal dluhy, místo o zpožděných platech se začalo mluvit o rekonstrukci stadiónu. Kam zmizel předchozí vlastník Miroslav Kříž, se dodnes neví.

Hratelné Ústí

Nováček v lize potěšil (až na vlastní fanoušky) otevřenou hrou. Sice dostal dva příděly – 7:0 a 5:0, ale pořád lepší, než se zakopat a prohrát o dva góly.

Stadion

Už ke konci sezóny se začala připravovat přestavba stadionu z fotbalovo-atletického na ryze fotbalový. Také po posledním domácím utkání, kdy Plzeň získala titul, si mnozí diváci na památku odnesli kusy trávníku.

Rekord ligy po první třetině

Remíza na začátek, ale pak 9 výher v řadě. Po dvanácti zápasech luxusní náskok dvanácti bodů na druhou Spartu. Škoda ztrát z posledních kol před zimní pauzu. 

Nejhezčí utkání

Televizní utkání v Mladé Boleslavi ukázalo celé republice nejhezčí fotbal sezóny. Sedm gólů, spousta dalších šancí a výhra domácích 4:3.

Plzeň nechce titul?

Tak zněl novinový titulek po 25. kole. Plzeň v 87. minutě vede 2:0, zápas ale končí remízou 2:2. I když to nebylo jediné jarní zaváhání, o titulu je rozhodnuto ve prospěch Plzně již po 29. kole.

Vrba + Horvát

Spojení, které začalo fungovat. Kolem nich vyrostli hráči jako Limberský, Petržela, Jiráček, Kolář, Rajtoral, Rezek …