Domů >> Evropské Poháry >> Evropské poháry v sezóně 2010 - 2011

2010/2011: předkolo Evropské ligy

První sbírání zkušeností proti těžkému soupěři. Tým vypadl hned v prvním zápase proti Besiktas Istanbul, když se nevyvaroval zbytečných chyb. Po prvním remízovém zápase následovala v odvětě prohra 0:3, když plzeňáci dostali dvě červené karty.

Evropská Liga - kvalifikace

Thursday 5. August 2010 | Istanbul – Turecko | třetí předkolo, odveta

První zápas skončil remízou, takže postupové šance byly otevřené, i když favoritem byl jasně domácí tým. Nadějných prvních třicet minut, kdy Plzeň hrála vyrovnanou partii. Naděje skončila ve 33. minutě, kdy po další z mnoha Krbečkových chyb hasil Navrátil skluzem zezadu jen za cenu červené karty. A následnou přesilovkou soupeř nepohrdl.

Thursday 29. July 2010 | Letná - Praha | třetí předkolo, 1. zápas

Cenná remíza se zkušeným evropským týmem z Turecka, ale po průběhu zejména prvního poločasu mohlo být i lépe. Chuť do fotbalu, rychlost, přesnost, agresivitu si Plzeň přenesla z domácích soutěží i do tohoto zápasu, a rozhodně zaskočila nerozehraného soupeře. Střely na bránu 7:2, na rohy 8:1, ale rozhodují zkušenosti a hlavně góly, a tady Turci zabodovali.