Domů >> Superpohár

Superpohár

Od roku 2010 se i v České republice - po vzoru zahraničních soutěží - utkává před začátkem nového ročníku vítěz ligy s vítězem ligového poháru (Ondrášovka Cup, Pohár České pošty).

18. červenec 2015

Těsně před začátkem nové sezóny se v Plzni konal zápas s Libercem o Superpohár. V šestileté historii se již po páté Plzeň získat tuto trofej, zatím se jít to podařilo jen jednou. Liberecký soupeř si zjiskem domácího poháru alespoň trochu spravil nepovedenou sezónu, ale jinak neměl být velkým soupeřem pro Plzeň - vítěze ligy. V půli byl stav 2:0 pro Plzeň po hlavičkách Hořavy a Koláře. V druhém poločse Liberec zlobit, dokonce snížil, ale Plzeň měla mnohem více šancí a zaslouženě tak podruhé získala Superpohár.

rok 2014

Pátý ročník opět s plzeňskou účastí. Bohužel zápas se nám nepovedl, Sparta nás jasně přehrála 3:0. Navázala tak na úspešnou předchozí sezónu, my jsme pokračovali v nepřesvědčivých výkonech z přípravy.

rok 2013

Črtvrtý ročník byl již potřetí s plzeňskou účastí. V Plzni se tentokrát představil FK Baumit Jablonec, který vynikající druhou půlí otočil nepříznivý poločasový stav a nakonec slavil vítězství 3:2. Nic na tom nezměnily ani dvě branky Wágnera, kterého zastihl začátek sezóny ve formě, což potrvdil i v následujích zápasech.

rok 2012

Vítězství si v tomto roce zajistila SK Sigma Olomouc, která rozhodla během tří minut první půle. Na dvoubrankový náskok nedokázal Liberec přes veškerou snahu reagovat.

rok 2011

V dalším roce o trofej opět bojovala Plzeň, tentokrát jako vítěz ligy. Soupěřem na plzeňském stadionu, který právě probíhal rekonstrukcí, byla FK Mladá Boleslav. Ta se ujala vedení proměněnou penaltou v prvním poločase, ale šest minut před koncem srovnal Hora, a na penalty díky Daňkovi slavila Plzeň vítězství.

rok 2010

Plzeň, jako vítěz poháru, hrála o premiérový pohár s týmem AC Sparta Praha. Sparta hrála sice od 29. minuty bez vyloučeného Řepky, přesto si po chybě gólmana Krbečka zajistila vítězství díky brance Sionka.