Domů >> Gambrinus Liga >> Ligová sezóna 2011 - 2012

2011/2012: 3. místo

Jediný gól od titulu, v Liberci drama do posledních sekund.

Plzeň nastoupila do nové sezóny jako obhájce titulu, a přes mocný finiš nakonec vyválčila “jen“ bronzovou placku. Na plzeňském týmu se přeci jen projevil úzký kádr. Mnoho hráčů odehrálo zápasy domácí ligy, poháru EUFA, domácího poháru i reprezentačních duelů. Ztráta po zimě na čelo tabulky se zdála být nedostižná, jenže “reorganizace“ ve Spartě dodala jarní části ligy nový náboj. O titul se tak nakonec přetahovaly tři týmy – Plzeň spolu se Spartou a Libercem. Mocný finiš vygradoval v posledním 30. kole, kde Plzeň bojovala přímo v Liberci o titul. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou (jen dvě nastřelené tyče liberecké branky), takže titul zůstal domácím. Ti bohužel posléze v evropských pohárech nic nepředvedli.

Během sezóny rostla celá Plzeň, a to hlavně na mezinárodní scéně. Kdo to tušil, že do kvalitních zahraničních soutěží zmizí hráči jako Rezek, Pilař, Jiráček, Petržela … A že se stanou kostrou národního týmu, dostanou ho na EURO a ještě zařídí i postup ze základní skupiny?

I když bylo po skončení ligy patrné jisté zklamání, třetí místo přesto znamenalo, že si Plzeň již potřetí v řadě zahraje o evropské poháry.