Domů >> Pohár ČMFS

Pohár České pošty (Ondrášovka Cup)

Boj o ligový titul doprovází ještě boj o svazový pohár. Sice má menší prestiž, ale i odsud se dá dostat do bojů o Evropskou ligu.

2015

Stopku nám ve čtvrtfinále vystavily Teplic, a to na penalty. Přes poměrně dobře rozehrané zápasy oba skončili 2:1 pro domácí tým.

17. květen 2014

V sezóně 2013/14 si ale Plzeň našla cestu do finále, kde mohla oplatit nejen jarní prohru už jistému vítězi ligy - Spartě. Zlepšený výkon v druhé půly vedl k brance Řezníka. Když už běželo nastavení, a pohár byl prakticky v plzeňských rukách, tak zahrál ve vápně rukou Petržela a kopala se penalta. Tu proměnil Hušbauer a poslat tak zápas k penaltovému rozstřelu. V tom nakonec měla Sparta více štěstí (poslední neproměnil Petržela) a získala tak double. Nás prohra nemusela až tak mrzet, už jsme měli jistou Evropskou ligu pro příští sezónu.

2011/2013

V dalších dvou sezónách si Plzeň pokaždé vylámala zuby na FK Mladá Boleslav (osmifinále, čtvrtfinále). V sezóně 2012/13 - již v Poháru České pošty - Plzeň skočnila na FK Baumit Jablonec (čtvrtfinále).

18. květen 2010

V sezóně 2009/10 se se Plzni povedl historický úspěch. Přes lehčí soupeře (SK Kladno, 1. FK Příbram a SK SIgma Olomouc) se Plzeň dostala až do finále proti FK Baumit Jablonec. Zápas na Letné začal rychle, už ve 2.minutě dorážel do prázdné brány Petržela. V druhém poločase sice srovnal jablonecký ostrostřelec Lafata, ale už o osm minut později vstřelil rozhodující branku Bystroň. Díky vítězství si Plzeň zajistila účast v evropských pohárech a také v premiérovém souboji o Superpohár.