Domů >> EURO 2012

Plzeňáci v boji o EURO 2012

Český tým bojoval dva roky o postup na EURO v Polsku. Kvalifikace nebyla rozehraná nejlépe, naštěstí ale Bílek pochopil, že by mohl zkusit nasadit rozjeté Plzeňáky. Ti se pak dá říct rozhodli baráž a také základní skupinu na EURU.

Skotsko - Česko 2:2

Veledůležitý bod zachránil explzeňák Rezek, který upadl bez kontaktu ve vápně. Z penalty dal Kadlec vyrovnávající gól a zajistil tak dělbu bod. Ze skupiny se silným Španělskem se tak do baráže dostali Češi právě na úkor Skotska.

baráž s Černou Horou (2:0 a 0:1)

V prvním zápase v Praze nás nasměroval k výhře Pilař svojí typickou krásnou technickou střelou. V odvetě pak jistil postup Jiráček. 

EURO 2012

V prvním nepovedeném zápase (Česko - Rusko 1:4) vstřelil jedinou branku Pilař, který gólem na 1:2 vykřesal naději na bodový zisk. Druhý zápas (Řecko - Česko 1:2) začal nádherně, v 6. minutě to bylo 0:2 po brankách Jiráčka a Pilaře. A konečně třetí zápas (Polsko - Česko 0:1) rozhodl jedinou brankou Jiráček. Ve čtvrtfinále proti Portugalsku se postupně objevili na hřišti Limberský, Jiráček, Darida, Rezek, Pilař (na střídačce čekali Rajtoral, Petržela, Kolář), ale konečnou nám vystavil jedinou brankou zápasu Ronadlo.