Domů >> Evropské Poháry >> 2013-2014 >> FC Viktoria Plzeň 2:1 CSKA Moskva

FC Viktoria Plzeň 2:1 CSKA Moskva

Úterý 10. prosince 2013 | Plzeň | Liga Mistrů - základní skupina | 6. zápas ve skupině
FC Viktoria Plzeň
2 : 1
CSKA Moskva
Plzeň urvala v posledních vteřinách potřebné vítězství a na jaře si zahraje Evropskou ligu!

Poslední zápas ve skupině byl také posledním zápasem Pavla Vrby na lavičce Plzně. Aby to bylo radostné loučení, potřebovala Plzeň porazit CSKA Moskva. I přes nula bodů a skóre 4:16 totiž měla stále naději na třetí místo zajišťující postup. Plzeň nastoupila v očekávané sestavě, na straně CSKA chyběl nedoléčený nebezpečný útočník Honda.

Začátek zápasu byl ve znamení snažení a převahy Plzně, což se dalo čekat. Jenže během úvodní půlhodiny ze žádný z nadějných centrů či průniků do vápna nepodařilo dotáhnout do konce. za zmínku tak stojí jen nebezpečná střela Koláře vedle tyče, a pak slabá střela Tecla z hranice vápna.

Po půlhodině mohli udeřit hosté – za obranou se objevil osamocený Musa a pelášil rovnou na Kozáčika. Ten ho ale vychytal, přesto vzápětí obrana pustila Musu do téměř totožného úniku, který nakonec skončil rohem. Limberský s Procházkou měli co dělat, aby zastavovali aktivního Musu. Za jeden ze střetů také dostal Procházka žlutou, a když podobný zákrok zopakoval ve vápně, všem zatrnulo.

Po zbytek půle se už hra vyrovnala, žádná gólová šance se už neurodila. Bezbrankový stav byl ale vcelku výhodný, k postupu stačilo vstřelit během druhé půle jediný gól.

Vyrovnáno na 1:1. Zbývá 15 minut na vítěznou trefu.Poslední zápas Vrby na lavičce Plzně.

I v druhé půli pokračoval vyrovnaný boj. Musu přišel do útoku podpořit Honda, a tak si obránci museli začít dávat dvojnásobný pozor. To se bohužel nepovedlo. V 65. minutě přišel rychlý útok, a když už se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, přišel centr Hondy na zadní tyč, kde ho z bezprostřední blízkosti hlavou sklepl právě Musa. Zbytečný gól, však si to také Kozáčik s Rajtoralem hned z ostra vyříkávali.

Zbývalo 25 minut a Plzeň musela vstřelit dva góly, pokud chtěla postoupit. Naštěstí hned v 67. minutě po zbytečném faulu zezadu na Procházku šel předčasně do sprch Dzagojev. Plzeň v lize už několikrát ukázala, že přesilovka nemusí být až taková výhoda, ale dneska se do toho pustili zostra. Petrželu vystřídal Bakoš, a spolu s ostatními vytvářeli velký tlak na bránu.

V 76. minutě Plzeň rozehrála roh nakrátko, přišel centr Horváta přesně na Kolářovu hlavu, který s přehledem trefil odkrytou branku – bylo vyrovnáno. Tlak Plzně gradoval, ale přesto si Plzeňáci museli dávat pozor na Hondu a Musu. Právě ty dva na poslední chvíli zastavil poslední Limberský, jinak by to bylo asi hodně špatné.

Na posledních deset minut přišel za Tecla Wágner, a právě ten mohl rozhodnout v 87. minutě, když sám hlavičkoval na malém vápně, bohužel vedle. Přesto se stal Wágner hrdinou, na kterého fanoušci hned tak nezapomenou. Po tlaku do vápna přišel nakonec přesný Rajtoralův centr, Bakoš odclonil obránce a zapomenutý Wágner měl čas na zpracování i přesnou křížnou střelu, na kterou brankář neměl nárok.

Stadión explodoval, radost byla neskutečná. Teď už zbývalo ubojovat posledních pár nastavených minut. Naneštěstí Procházky svým faulem před hranicí vápna dal CSKA ještě jednu možnost na srovnání výsledku. Před samotným kopem ještě v tlačenici ve zdi dostal Bokoš žlutou zřejmě za řeči, a hlavně další červenou Wernbloom za skopnutí Horváta.

Pak přichází Hondova standardka – naštěstí trefuje jen zeď, následuje odkop za půlící čáru a poslední hvizd a … oslavy začínají. Lepší loučení si Vrba nemohl přát – vítězství, postup a ještě nezapomenutelný obrat v posledních vteřinách zápasu. Nakonec měl Vrba pravdu, když říkal, že Bakošova branka z prvního zápasu v nastaveném čase může rozhodnout.

M. Kozáčik - F. Rajtoral , M. Čišovský , V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela (70. M. Bakoš ), P. Horváth , D. Kolář , T. Hořava , M. Ďuriš (58. J. Kovařík ) - S. Tecl (82. T. Wágner )