Domů >> Evropské Poháry >> 2013-2014 >> JK Nõmme Kalju 0:4 FC Viktoria Plzeň

JK Nõmme Kalju 0:4 FC Viktoria Plzeň

Úterý 30. července 2013 | Tallinn - Estonsko | Liga Mistrů - kvalifikace | druhé předkolo, 1. zápas
JK Nõmme Kalju
0 : 4
FC Viktoria Plzeň
Jasná výhra v poklidném tempu v režii Čičovského.

V dalším boji za vytouženou Ligou mistrů vyrazila Plzeň do Estonska. Plzeňáci byli jasnými favority, ale už v předchozím kole se ukázalo, že i papírově slabý soupeř může být těžkou překážkou. Sestava byla očekávaná: místo zraněného Bakoše ve vynikající fotmě hrající Wágner, za potrestaného Procházku naskočil do obrany Hejda.

Úvodní rozehrávku obstaral Kolář s Wágner, v jejich rozehrávce pokračovali spoluhráči a hned první výlet k soupeřově šestnáctce skončil v těsné blízkosti vápna, což nám nabízelo zajímavou standardku. Tu Horvát rozehrál na neobsazeného Limberského, jehož střela se od klubka hráčů odrazila k volnému Daridovy. Ten z blízka vyprášil rukavice gólmana, ale odražený míč vyloženě spadl na nohy osamoceného Čičovského a tak jsme již v 2. minutě vedli.

Takový úvod se nám samozřejmě zamlouval, zvláště když se s postupem času ukazovalo, že je přeci jen Kalju z kategorie slabších soupeřů a na zvrat asi nedojde. Rychlý gól ale trochu ubral na kráse prvnímu poločasu. Plzeňáci se nikam nehnali, soupeř nic nepředváděl. I tak ale na plzeňské straně padly hned tři žluté karty za fauly, což byla samozřejmě škoda. V samotném závěru poločasu ještě Wágnerova hlavička skončila na vnější tyči, ale skóre už se nezměnilo.

Druhý poločas začal snahou o tlak domácích, ale veškeré jejich naděje zhatil rohový kop v 62. minutě. Ve vápně osamocený Horvát prodloužil na zadní tyč, kde byl připravený opět Čičovský, který dotlačil míč do brány.

V 56. minutě vytáhl domácí brankář Wágnerovu hlavičku na břevno, ale 77. minutě už byl krátký na přesnou střelu k tyči od střídajícího Ďuriše. Opět tomu předcházel rohový kop.

A v nastaveném čase ještě čtvrtou branku přidal s přispěním tečujícího Hejdy opět Čičovský, samozřejmě po rohovém kopu.

Díky dobrému výkonu a neškodnému soupeři, který nám po celý zápas dopřával dostatek času i prostoru (hlavně při standartních situacích), byl postup do vytouženého play-off prakticky zajištěný. Každý se tak těšil na plzeňskou odvetu, která měla být bezstarostným zápasem. 

M. Kozáčik - R. Řezník , M. Čišovský , L. Hejda , D. Limberský - M. Petržela (80. F. Rajtoral ), P. Horváth, D. Kolář (64. M. Ďuriš ), V. Darida (85. T. Hořava ), J. Kovařík - T. Wágner