Domů >> Evropské Poháry >> 2013-2014 >> FC Viktoria Plzeň 2:1 Olympique Lyon

FC Viktoria Plzeň 2:1 Olympique Lyon

Čtvrtek 20. března 2014 | Plzeň | Evropská Liga - vyřazovací fáze | 16 týmů, odveta
FC Viktoria Plzeň
2 : 1
Olympique Lyon
Úchvatný druhý poločas přinesl reálnou šanci na boj o postup.

Po prvním zápase bylo téměř rozhodnuto o postupujícím. Přesto se Plzeň před domácím publikem chtěla pokusit předvést pěkný fotbal, a když ne postoupit, tak alespoň vyhrát. Lyon dal tři branky za poločas, Plzeň na to měla celých devadesát minut, pak by postoupila. Kupodivu jen na lavičce zůstal kapitán Horvát, kterého nahradil nezkušený mladík Hrošovský.

Plzeň se od prvních minut tlačila k soupeřově bráně, ale Lyon je přeci jen zkušený tým, který nám toho moc nedovolil. První velkou šanci tak přinesla až 18. minuta, kdy Hořovova střela z dálky byla tečovaná do protipohybu gólmana, a jen těsně minula tyč brány. Další šanci přinesla 23. minuta, kdy ve vápně vyplul s míčem Petržela, ale jeho rána mířila nad.

Lyon přijel vyloženě bránit, a spoléhat se na rychlé brejky. Přesto mohl jít do vedení, ve 27. minutě ze standardky přišel centr do vápna, a lehká hlavička Tolisse se zastavila až o tyč naší brány.

V 34. a 36. přišli další šance Plzně. Nejdřív zazdil tutovku Čičovský, který se objevil sám na malém vápně jen proti gólmanovi. Po rychlém brejku pak z těžké pozice střílel osamocený Kolář mimo bránu.

Náš tlak hráči Lyonu rozmělňovali častým poleháváním, k čemuž přispívala i naše tvrdá hra a z ní plynoucí fauly. Rozhodčí tak nastavil dvě minuty, v jejichž závěrečných vteřinách si pěkně poradil Gomis z Čičovským, a přesnou střelou k tyči utišil plzeňský stadion.

Jedna přesně mířená k tyči a je vyrovnáno.Hrdina okamžiku Tecl posílá Plzeň do vedení.Pár centimetrů vedle a vše mohlo být ještě veselejší.

Začal druhý poločas, Plzeň opět prohrávala a měla 45 minut na 4 branky, aby se alespoň prodlužovalo. Asi ani největší optimisté nevěřili v nějakou možnou dramatizaci zápasu, spíš to vypadalo na snahu alespoň o vstřelení čestného gólu. Zvlášť když přitom všem našem útočení číhal na další svojí šanci Gomis. Ten se v 57. minutě zbavil Procházky a následně se pokusil o nůžky, které skončili jen těsně vedle. Něco takového se v naší lize nevidí.

Nicméně udeřilo na druhé straně. Nejdříve Čičovského hlavičku ještě Lopes vytěsnil, ale po následném rohu udeřilo. Odměnou za naše snažení byla totiž v 60. minutě branka Koláře, když po akci Hrošovského umístil svojí střelu přesně k tyči. Následná vlna nadšení vedla k dalšímu závaru před brankou, a i když Tecl svojí první příležitost prováhal, na podruhé už hlavou poslal míč přesně k tyči. Běžela 62. minuta a Plzeň vycítila svojí šanci.

Úžasnou desetiminutovku mohla podtrhnout 69. minuta, kdy byl Ďuriš faulovaný ve vápně a následoval pokutový kop! Jenže Tecl, který se k penaltě postavil, poslal míč je do tyče.

Přesto náš tlak pokračoval, 71. minuta hlavička Procházky, 74. po rychlém protiútoku málem vlastenec. Útok přišel podpořit i Wágner, Bakoš a nakonec i další nováček Končal. Přesto se mezi střelce mohl zapsat v 83. minutě obránce Čičovský, který napřáhl z nějakých 25 metrů a krásnou střelou pořádně protáhl Lopese. Další velká šance - 87. minuta a po rohovém kopu u tyče Wágner ani Bakoš míč přes Lopese neprocpali. A ještě 91. minuta a Wágner hlavičkuje do břevna.

Zápas skončil za potlesku domácích fandů, protože druhý poločas byl zkrátka famózní. Plzeň po roce opět neprošla přes osmifinále, ale i tak si letošní pohárovou sezónu pořádně vychutnala.

P. Bolek - R. Řezník , M. Čišovský , V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela (77. T. Wágner ), P. Hrošovský , D. Kolář (74. M. Bakoš ), T. Hořava , M. Ďuriš (84. M. Končal ) - S. Tecl