Domů >> Evropské Poháry >> 2013-2014 >> Bayern Mnichov 5:0 FC Viktoria Plzeň

Bayern Mnichov 5:0 FC Viktoria Plzeň

Středa 23. října 2013 | Mnichov - Německo | Liga Mistrů - základní skupina | 3. zápas ve skupině
Bayern Mnichov
5 : 0
FC Viktoria Plzeň
Historie se opakovala. Po Barceloně nás převálcoval další světový top tým.

Stejně jako před dvěma lety s Barcelonou, i tentokrát čekal Plzeň aktuálně asi nejlepší klubový tým (opět koučovaný Guardiolou). A právě Barcelona tu loni v semifinále prohrála 0:4, takže taktika Plzeňáků byla jasná – bránit, bráni a zase bránit. Tomu také odpovídala defenzivní sestava, čtyřčlennou obranu Řezník, Hubník, Čičovský, Limberský doplňoval ještě Procházka a Rajktoral, na hrotu byl netypicky Kolář.

Od prvních minut to létalo na bránu Kozáčika, každá střela prakticky gólová. Nerozhodný výsledek se dařilo držet do 25. minuty, kdy Hubník ve vápně sundal Robbena, a tak kromě žluté karty se i kopala penalta – Ribéry se nemýlil.

Běžela 37. minuta, další z mnoha šancí tentokrát skončila gólem. Po rychlém ťukesu si míč na střed navedl Alaba, a jeho mířená střela zapadla přesně k tyči.

Žlutá pro Hubníka, penalta k tomu a první gól se veze.Kozáčik si pořádně zachytal.Kozáčik na kolenou, Bayern slaví.

Další gól v 61. minutě si připravil Ribéry, zaseknutím se lehce dostal přes Řezníka a pak už jednoduše překonal Kozáčika.

Tři minuty stačily na přípravu dalšího gólu. V 64. minutě se tentokrát Schweinsteiger jednoduše uvolnil ve vápně a krátkým švihem propálil Kozáčika.

V nastaveném čase ještě bůra dovršil Götze, když si ho po centru nepohlídal Rajtoral a nechal ho v klidu zpracovat a zavěsit.

Pak už naštěstí rozhodčí písknul konec. Zápas jednoznačný, více brankám zabránil jen vynikající Kozáčik. Vše dokládají statistiky: střely na bránu 22:0, střely mimo 13:0. Bohužel se ve skupině Ligy mistrů sešel šampión s celkem z opačného konce, a tak byl ten propastný rozdíl vidět ve všem.

Plzeňáky tak mohlo těšit jen to, že málokterý hráč si zahrál na stadionech Camp Nou (Barcelona), San Siro (Milán) či teď Allianz Arena (Bayern). Ale spíš se mohli strachovat, co přinese odveta.

M. Kozáčik - R. Řezník , M. Čišovský , R. Hubník , D. Limberský (74. J. Kovařík ) - F. Rajtoral , P. Horváth (62. M. Ďuriš ), T. Hořava , V. Procházka , M. Petržela (86. S. Tecl ) - D. Kolář