Domů >> Evropské Poháry >> 2013-2014 >> FC Viktoria Plzeň 0:3 Manchester City

FC Viktoria Plzeň 0:3 Manchester City

Úterý 17. září 2013 | Plzeň | Liga Mistrů - základní skupina | 1. zápas ve skupině
FC Viktoria Plzeň
0 : 3
Manchester City
Bezbranková první půle přinesla naději, kterou odnesla nevydařená desetiminutovka.

Plzeň si splnila vysněný cíl – opět se probojovat do Ligy mistrů a zahrát si jí tentokrát už na domácím stadiónu. První, s kým se letos v základní skupině utkala, byl anglický velkoklub Manchester City. Ten přijel s cílem zvítězit, my jsme chtěli zase neprohrát.

Diváci na zaplněném stadiónu si poslechli klasickou znělku Ligy mistrů, a už se šlo na to. Začátek byl oboustranně opatrný, spíš vyčkávací. Hosté měli míč více na svých kopačkách, ale Plzeň se také snažila směrem dopředu něco vymyslet. První tutovka přišla ve 24. minutě, kdy Kozáčik z blízka nadvakrát vychytal hostujícího Džeka. O dvě minuty později Kozáčika zachránila tyč po střele Agüera, následnou dorážku Kolarova Kozáčik polapil.

Víc už první půle nepřinesla, a tak stále žila naděje na dobrý výsledek. City bylo lepší, ale až na dvě gólovky svojí převahu nedokázalo lépe zúročit. To se ale povedlo hned v začátku druhé půle.

Ve 48. minutě dlouhý nákop hrubě podcenil Hejda, který nedokázal zastavit Agüera, po jehož přihrávce Džeko trefil přesně volné místo u tyče. Plzeň mohla vzápětí srovnat, ale volnému Kovaříkovi se střela z hranice malého vápna vůbec nepovedla. Vzápětí přišel tres, Touré dostal před vápně trochu prostoru a krásnou technickou střelou se trefil do šibenice. Kozáčik byl bez šance, stejně jako v 58. minutě, kdy se ve vápně uvolnil Agüero, a bezpečně tak pojistil vedení City.

V těchto minutách byl na hřišti jen jeden tým, kterému obrovsky narostlo sebevědomí a předváděl tak nádherný fotbal plný technických parádiček, přesných přihrávek a brankových příležitostí. Vrba se ještě pokusil poslat na trávník Ďuriše a pak i Hubníka, ale na nějakou dramatizaci už bylo pozdě. Ke gólu měli pořád blíže hráči hostí, a Kozáčik musel být pořád ve střehu.  V závěru zápasu jsme se snažili alespoň o čestný úspěch, ale v největší šanci po Horvátově rohu a střele Hořavy zachránila City branková konstrukce.

City zkrátka dokázalo, že je tom týmem top ligy, a že mezi nimi a Plzní je přeci jen velký rozdíl. V druhém utkání Bayern porazil CSKA také 3:0, takže v dalším zápase se hrálo o důležité tři body.

M. Kozáčik - F. Rajtoral , L. Hejda (67. R. Hubník ), V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela , P. Horváth , D. Kolář (61. M. Ďuriš ), T. Hořava , J. Kovařík - M. Bakoš (84. S. Tecl )