Domů >> Evropské Poháry >> 2011-2012 >> Kodaň 1:3 FC Viktoria Plzeň

Kodaň 1:3 FC Viktoria Plzeň

Úterý 16. srpna 2011 | Kodaň - Dánsko | Liga Mistrů - kvalifikace | play-off, 1. zápas
Kodaň
1 : 3
FC Viktoria Plzeň
Plzeň dokonale zaskočila favorita a je jednou nohou v Lize mistrů.

Postupem přes Rosenborg měla Plzeň splněný hlavní cíl – postup do evropských pohárů. Ale nyní tu byla i velká výzva v podobě možnosti postupu do Ligy mistrů! Nicméně v cestě stál favorizovaný soupeř z Kodaně. Plzeň nastoupila bez svého nejlepšího střelce Bakoše, který byl vykartovaný.

První zápas se odehrával v Kodani a bylo to úplně jiné kafe, než předchozí zápasy. Krásný stadion pro 38000 diváků (naštěstí ne plný), atmosféra Ligy mistrů (vlajka, hymna …), už to byl pro většinu hráčů vrchol jejich kariéry. Také na hřišti to bylo poznat, naši se chvilku rozkoukávali. Celkově byl první poločas lehce v režii Kodaně, ale ta měla spíše jen územní převahu a žádné vyložené gólovky.

Skvělá pozápasová nálada.

Druhý poločas začal v podobném duchu, ale Plzeň se rozhodla také trochu více tlačit dopředu. Však také první gól Koláře (52. min vlastní Ottesena) byl do brány “dotlačený“. Ale i takové se počítají. To byla pro Kodaň tvrdá rána, zvláště když lekce z produktivity pokračovala dál. V 59. minutě se od vlastního vápna rozběhl Petržela, od postranní čáry dokázal míč odcentrovat, Ďuriš ho sklepnul na hranici velkého vápna pro Pilaře a ten již s přehledem zvýšil na 2:0.

Do konce však stále zbývalo ještě více než půl hodiny a Kodaň nic nevzdávala, naopak začínala stupňovat tlak. V 69. minutě po rohu, když Trapp podklouzl, mohl nehlídaný Ottesen snížit na 1:2 a napravit své zaváhání u prvního gólu. Tímto gólem se hra ještě více nastěhovala na naší půlku a občasně výlety k soupeřově brance byly spíše ojedinělé.

Vše se ale obrátilo po další parádní rychlé akci ze 79. minuty. Téměř od vlastního vápna našel Horvát svojí slabší pravačkou rozběhnutého Filla. Ten si hezky zpracoval do běhu, ale pak se zdálo, že možnost ke střele prováhal a že je už vytlačený do kouta. Jenže s tím si poradil a posléze nádherně levačkou trefil vzdálený kout branky.

Hráči Kodaně nevěřícně padali s tím, že to snad není možně. Neznámá Plzeň střílí góly z čehokoliv nám, co jsme loni uhráli remízu s Barcelonou. Tahle deka už na nich byla vidět až do konce zápasu, na nějaký nebezpečný závěrečný tlak se nezmohli. Naopak, jen díky benevolenci hlavního rozhodčího nedostal Absalonsen červenou za skluz ze zadu na pronikajícího Koláře v nastaveném čase.

To však už tak nevadilo, překvapivé vítezství 3:1 z Kodaně bylo na světě.

M. Čech - F. Rajtoral , D. Bystroň , M. Čišovský , D. Limberský - M. Petržela (76. M. Fillo ), D. Kolář , P. Trapp , P. Horváth , V. Pilař (90. J. Hora ) - M. Ďuriš (89. F. Ševinský )