Domů >> Evropské Poháry >> 2011-2012 >> Schalke 04 3:1 po prodl. FC Viktoria Plzeň

Schalke 04 3:1 po prodl. FC Viktoria Plzeň

Čtvrtek 23. února 2012 | Gelsenkirchen - Německo | Evropská Liga - vyřazovací fáze | 32 týmů, odveta
Schalke 04
3 : 1
FC Viktoria Plzeň
Srdnatý boj proti přesile málem slavil úspěch.

Opatrný souboj o postup do další fáze soutěže nabral rychle na obrátkách. Po opatrném začátku dorazil v 8. minutě Draxlerovu střelu Huntellar a Schalke tak brzy vedlo a mělo trumfy ve svých rukách. Navrch se Plzni vůbec nedařilo dostat se k nějaké šanci, možná i z důvodu absence vykartovaného Horváta.

Přece se jen mohlo zadařit. Nejdříve sice ve 20. minutě vyplašil Čecha střelou vedle z přímého kopu Fuchs, ale pak přišla šance Koláře, který v 28. minutě poslal hlavou míč jen do tyče soupeřovi branky. Další šanci měl v 36. minutě Bakoš, ale nedokázal si na malém vápně míč zpracovat.

První Huntelaarův zásah do černého přišel už v 6. minutěPo hloupém oplácení mzsel Bakoš do sprch předčasně88. minuta a Rajtoral senzačně vyrovnává

Na rozdíl od domácího utkání to byla Plzeň, kdo v poločase prohrával a měl tak jen 45 minut na korigování výsledku. Druhá půle nabrala očekávaný scénář, Schalke se nikam nehnalo a Plzeň ještě nemohla úplně otevřít obranu. Čas hrál ale samozřejmě ve prospěch domácích. A navrch přišla další rána, místo rychlého plzeňského protiútoku přišlo zbytečné oplácení Bakoše za faul od Papadopoulose a plzeňský útočník mohli jít již v 60. minutě do sprch.

Zbývala půl hodina na vstřelení vyrovnávací branky, ovšem proti soupeři hrajícím přesilovku. Přesto se Kolář dostav v 67. minutě k nebezpečnému průniku do vápna, jenže jeho přihrávku si domácí obrana pohlídala. Malá šance tu však stále ještě byla, v 70. minutě Raul hlavičkou minul jen těsně branku.

Na posledních deset minut šel útočnou snahu posílit útočník Hora, ale Schalke je dostatečně zkušené mužstvo. V 85. minutě mohl rozhodnout Huntelaar, ale z poza vápna zamířil těsně vedle. Jenže Schalke tahle zahozená šance vzápětí pěkně mrzela, to když si míč v rohu domácího vápna našel Rajtoral a propálil gólmana.

Srdnatý boj proti přesile tedy zvládla Plzeň dovést do prodloužení. V tom ale měli samozřejmě víc sil domácí, a tak se tlačili do zakončení. Po gólu volaly šance Raúla a Baumjohanna z 95. a 97. minuty, ale brankou neskončily.

Šanci na postup ale prakticky definitivně utnulo zranění Procházky, který nemohl pokračovat a na hřišti jen postával. Hrálo se jen na jednu bránu, Plzeň bránila v osmi lidech. K životnímu výkonu se tak nadechl Limberský, který si dovolil neskutečné věci, ale nic jiného mu vlastně často ani nezbývalo. Za nerozhodného stavu skončilo prvních 15 minut prodloužení, ještě jednou tolik chybělo k penaltám.

Jenže dlouhou přesilovku, teď už dokonce dvojnásobnou, hned v 116. minutě využil Huntellar a hlavou vrátil vedení i postup na stranu Schalke. Hráči Plzně již neměly kde brát síly na nějaký zvrat, a tak Schalke v klidu kombinovalo a drželo míč na svých kopačkách. V poslední minutě ještě přečíslení zakončil brankou opět Huntellar a dovršil tak hattrick.

Plzeň přes srdnatý boj proti přesile nakonec podlehla, ale určitě za sebou zanechala velký dojem.

M. Čech - F. Rajtoral , M. Čišovský , F. Ševinský , D. Limberský - M. Petržela (65. M. Ďuriš ), V. Darida , V. Procházka , D. Kolář (79. J. Hora ), V. Pilař (98. T. Berger ) - M. Bakoš