Domů >> Evropské Poháry >> FC Viktoria Plzeň 3:0 FK Vojvodina

FC Viktoria Plzeň 3:0 FK Vojvodina

Čtvrtek 20. srpna 2015 | Plzeň | Evropská Liga - kvalifikace | play-off, 1. zápas
FC Viktoria Plzeň
3 : 0
FK Vojvodina
Tři vstřelené branky a nula vzadu – povedená premiéra kouče Krejčího

Po trenérské rošádě čekal Viktorku srbský soupeř, který dokázal překvapivě přejít přes Sampdorii Janov. Favoritem byla ale Viktorka a všichni diváci byli zvědaví, jak se za čtyři dny mohla změnit k lepšímu. Krejčí postavil v celku očekávanou sestavu (s Ďurišem na hrotu), překvapilo jen zařazení Hrošovského, který toho pod Koubkem v poslední době moc neodehrál.

Od prvních minut byla vidět zvýšená aktivita, podporovaná krajními obránci až na soupeřovu polovinu – tedy něco, co už dlouho Plzeň nepředváděla. Přesto jsme si museli dávat pozor i vzadu, jelikož Vojvodinu zdobí rychlé protiútoky.

Také se k první ostřejší střele dostal soupeř, naštěstí z nebezpečně pozice před vápnem střílel Ivanić nad. Úvodní opatrnější dvacetiminutovku završil kontakt Ďuriše s brankářem, který pak byl chvilku ošetřován.

Kolem 25. minuty Plzeň zahrávala sérii rohů (už byla vidět ruka asistenta Horváta), a po tom posledním Rajtoralovu neopověděnou střelu pěkně usměrnil k tyči Kopic a hned to bylo veselejší.

Další vzrušení přišlo až před půlí. Nejdříve se ve 40. minutě do vápna a do šance probil Kolář, ale na přesnější zakončení neměl potřebný klid a čas. A nádhernou Vaňkovu střelu ze 43. minuty perfektně na roh vytěsnil gólman Žakula.

To není Slávie, ale opravdu VojvodinaGólová radost Vaňka ...... a Kopice s Petrželou

V druhé půli jsme začali aktivně, ale opět nás zlobil přesnost při finálních přihrávkách či zakončení. Nakonec k druhému gólu pomohla teč obránce, který v 52. minutě lehce a nechytatelně přizvedl střelu Vaňka.

Naštěstí Vojvodina také nepředváděla nejlepší fotbal, když už měla šanci jít do otevřenější obrany, tak jí její útoky nevycházely a ke střelám se tak dostávala sporadicky.

Na druhé straně se v 62. minutě mohla pískat penalta, ale nastřelená ruka ve vápně nechala rozhodčího v klidu. V 72. minutě byl blízko branky Ďuriš, ale jeho hlavičku z blízka zlikvidoval opět gólman Žakula.

V 77. minutě vystřídal Kovaříka Petržela, a to se ukázalo být dobrým střídáním. V 82. minutě se totiž právě Petržela prosmýkl kolem obránce a naservíroval gólovou přihrávku Kopicovi, který nezaváhal.

Třetí branka nám zajistila potřebný klid pro konec zápasu, který jsme chtěli rozhodně dohrát bez inkasované branky. Vojvodina se k žádnému tlaku nedostala, a tak zápas skončil výhrou 3:0.

M. Kozáčik - F. Rajtoral , R. Hubník , V. Procházka , D. Limberský - J. Kopic , P. Hrošovský , D. Kolář (69. T. Hořava ), O. Vaněk , J. Kovařík (77. M. Petržela ) - M. Ďuriš (85. J. Holenda )