Domů >> Evropské Poháry >> 2011-2012 >> BATE Borisov 0:1 FC Viktoria Plzeň

BATE Borisov 0:1 FC Viktoria Plzeň

Středa 23. listopadu 2011 | Minks - Bělorusko | Liga Mistrů - základní skupina | 5. zápas ve skupině
BATE Borisov
0 : 1
FC Viktoria Plzeň
Premiérové vítezství v Lize mistrů prakticky zajistilo Evropskou ligu.

Důležitý pátý zápas ve skupině měl ukázat, kdo se dostane do jarní fáze Evropské ligy. Plzeň měla jeden bod za remízu právě s Borisovem, ten měl navíc bod za překvapivou remízu s AC Milán. Vítěz tohoto duelu by měl postup prakticky jistý. Bod za remízu by znamenal nutnost bodovat v posledním zápase s Milánem.

První zápas v Praze byl opatrný a vyrovnaný, ale do této odvety vstoupila mnohem lépe Plzeň. Již ve 2. minutě se probil do vápna Pilař, ale už nestihl přesněji zakončit. Přes naší převahu další šance nepřicházeli, naopak z rychlých brejků se snažili o vstřelení branky domácí. V 10., resp. 19. minutě k tomu neměli daleko, nebezpečné střely létaly mimo branku.

Těsně před poločasem udeřila Plzeň. Petržela pronikl do vápna a jeho zpětná přihrávka prošla přesně na kopačku připraveného Bakoše, který se nemýlil. Do kabin se tak šlo za velmi nadějného stavu, podobně jako v prvním zápase.

Do druhého poločasu se snažili domácí vstoupit aktivněji, ale Plzeň dobře bránila. V 50. minutě se dostal ve vápně ke střele Rajtoral, ale byl už z optimálního úhlu a trefil brankáře. Borisov měl svojí šanci na srovnání v 52. minutě, po standardce se míč nebezpečně potuloval po vápně, skončil i na břevně, ale nakonec naštěstí spadl na nohu Skaviše a od něj šel do zámezí. To bylo ale ze strany Borisova vše, pak byla zase na tahu Plzeň.

53. minuta přinesla Bakošův pokus vedle tyče, 57. minuta průnik Petržely do malého vápna, ale místo přihrávky zkusil sám přímo zakončit, což mu nevyšlo. 59. minuta a málem šel Jiráček sám na bránu, ale obránce ho včas doběhl, 65. minuta a Jiráček našel uličkou Koláře, ten v gólové šanci trefil stojnou nohu brankáře.

Pak se přeci jen hra trochu uklidnila, bylo třeba trochu vydechnout a našetřit síly. Čas Borisovu utíkal, ale šance na vyrovnání ne a ne se naskytnout. V předchozím utkání také dotahoval ztrátu, ale tentokrát se mu to nepovedlo, Plzeň vedení uhájila.

Třetí příčka a 4 body pro Plzeň, Borisov se 2 body čtvrté příčce a se zápasem s Barcelonou před sebou. Postup do Evropské ligy už byl velmi blízko. 

M. Čech - F. Rajtoral , D. Bystroň , F. Ševinský , D. Limberský - M. Petržela (83. M. Fillo ), D. Kolář , P. Horváth , P. Jiráček , V. Pilař (90. R. Řezník ) - M. Bakoš (79. M. Ďuriš )