Domů >> Evropské Poháry >> FC Viktoria Plzeň 0:2 Maccabi Tel Aviv

FC Viktoria Plzeň 0:2 Maccabi Tel Aviv

Středa 5. srpna 2015 | Plzeň | Liga Mistrů - kvalifikace | třetí předkolo, odveta
FC Viktoria Plzeň
0 : 2
Maccabi Tel Aviv
Dvě obdržené branky v závěru znamenají konec snu o Lize mistrů

Po prvním zápasu bylo obou týmům jasné, jaký výsledek potřebují k postupu. Plzni stačila k postupu remíza i prohra 0:1.

První poločas se tak nesl v opatrném duchu, halvně Plzeň hrála rozvážně - přihrávky často mířily dozadu, a bylo jasné, že hlavním úkolem dneška bude neinkasovat. Přesto se už v páte minutě do dobré šance probil Vaněk, ale s jeho střelou si brankář poradil. Stejně tam v 19. minutě Kozáčik po dalekonosné ráně z trestného kopu.

To bylo v první půli opravdu vše - v strategické bitvě měla ale Plzeň stále na vrch díky náskoku z prvního zápasu.

Kolář v akciSmutek i radost

Druhý poločas začel přeci jen svižněji, i ze strany Viktorky. Po rychlém centru od Kovařík dokonce Mahmutovič trefil břevno. V zápětí ještě rychlík Petržela napadal brankáře, který ho při odkopu trefil - ale nic z toho nakonec nebylo.

Zápas se stále odehrával více méně pěkně pro Viktorku, než přišla 75. minuta, kdy Limberský fauloval Zahaviho v pokutovém území. A sám Zahavi ji bezpečně proměnil.

I prohra 0:1 by posunula Viktorku dál, jenže zvýšenou aktivitu Tel Avivu korunoval opět Zahavi v 83. minutě postupovou trefou.

Přes závěrečný nápor a nějaké ty šance se nám nepovedlo skórovat, a tak do play off Ligy mistrů šel tel Aviv, na nás zbylo se poprat o Evropskou ligu. Přes solidní výkon v obou zápasech, a výhru v prvním zápase, stačila nedůslednost v koncích obou zápasů. A hlavně Maccabi mělo Zahaviho, který byl u všech tří branek a potvrdil tak svoje vysoké kvality (a následně pak dovedl Macabbi i do Ligy mistrů, když si ho nepohlídala Basilej).

M. Kozáčik - F. Rajtoral , R. Hubník , V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela (83. J. Kopic ), O. Vaněk , D. Kolář (84. J. Holenda ), T. Hořava , J. Kovařík - A. Mahmutovič (58. M. Ďuriš )