Domů >> Evropské Poháry >> Maccabi Tel Aviv 1:2 FC Viktoria Plzeň

Maccabi Tel Aviv 1:2 FC Viktoria Plzeň

Úterý 28. července 2015 | Tel Aviv - Izrael | Liga Mistrů - kvalifikace | třetí předkolo, 1. zápas
Maccabi Tel Aviv
1 : 2
FC Viktoria Plzeň
Díky produktivní pětiminutovce si Plzeň z Izraele veze výhru.

Jako vítěz loňské ligové sezóny, a díky koeficientu, naskočila Plzeň do kvalifikace o třetí účast v Lize mistrů až ve třetím předkole, a to proti papírově „slabšímu“ soupeři z Izraele. Maccabi je ale rozhodně kvalitní tým, jako většinou s větším rozpočtem než Plzeň. I sázkovky tak dávaly podobné kurzy na výhru domácích (2.8) či hostů (2.6).

Oproti lize udělal trenér Koubek tři změny: Petržela místo Kopice, Vaněk za Hrošovského a Mahmutovič od začátku místo Holendy. Hlavní slovo v úvodní dvacetiminutovce si ale vzal Procházka, který asistoval u dvou rychlých plzeňských gólů. Po úvodním oťukávání v 17. minutě našel z pravé strany stříleným centrem skrz malé vápno na zadní tyči Mahmutoviče, který se těžko mohl netrefit. V 21. minutě pak vybídl dlouhým nákopem z vlastní půli Patrželu, který si kupodivu těžký míč na hranici vápna krásně zpracoval a pak i trefil branku!

Z takového direktu se domácí těžko sbírali a Plzni se tak dařilo rozbíjet útočné akce již v zárodku. Přesto, po rychlé akci, přišla v 37. minutě rychlá akce a střela z vápna, která olízla břevno Kozáčkovy branky. To bylo ale z prvního poločasu vše.

První radost - MahmutovičDruhá radost - PetrželaSouboj Koláře

Do druhé půle domácí trenér dvakrát prostřídal, ale po náznaku větší aktivy z kraje půle se hra opět uklidnila, nám stačilo pozorně bránit a nikam se moc nehrnout. Přesto, po rychlém kontru, měl Hořava v 59. minutě před sebou dobrou střeleckou pozici, z hranice vápna ale střílel vysoko nad.

Druhý poločas příjemně ubíhal, Koubek poslal do hry i čerstvého Hrošovského, a pak i Holendu. Závěr zápasu si ale Plzeňáci moc nepohlídali. V 78. minutě přišlo varování – do vápna se vřítil Igiebor, branku naštěstí netrefil. O minutu později už ale nejlepší hráč Maccabi Zahavi poslal z otočky krásnou a přesnou přihrávku, Hubník nestačil zasáhnout a Kozáček oblouček nezachytil a Itzhaki se mohl radovat.

V poslední desetiminutovce se hrálo už jen na naši bránu, gól domácí povzbudil k velké aktivitě. Ylobil hlavně gólový střelec Itzhaki. V 84. minutě to zkoušel patičkou po nepovedené střele, která se k němu odrazila. Ještě větší šanci měl v 87. minutě po průniku Zahaviho kolem brankové čáry. Z jeho přihrávky střílel už do odkryté brány, naštěstí v cestě byl Rajtoral. I Plzeň ale mohla v závěru skórovat – v 90. minutě Kovařík trefil bohužel jen břevno.

Branka už ale nepadla, a tak Plzeň i v třetím soutěžním zápase sezóny (Superpohár, 1. kolo ligy) zvítězila 2:1. Nadějný výsledek do domácí odvety - ale pamatujme na Ploješť, i loni jsme si vezli z prvního zápasu nadějný výsledek a jak to dopadlo.

M. Kozáčik - F. Rajtoral , R. Hubník , V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela (87. J. Kopic ), O. Vaněk , D. Kolář (70. P. Hrošovský ), T. Hořava , J. Kovařík - A. Mahmutovič (75. J. Holenda )