Domů >> Evropské Poháry >> FC Viktoria Plzeň 1:4 Petrolul Ploješť

Čtvrtek 7. srpna 2014 | Plzeň | Evropská Liga - kvalifikace | třetí předkolo, odveta
FC Viktoria Plzeň
1 : 4
Petrolul Ploješť
Předzápasový optimismus utnuli Rumuni již během první půle.

Po nadějné remíze z prvního zápasu nás čekala těžká, ale zvládnutelná odveta. Alespoň tak to viděli fanoušci, kteří se těšili na další pohárovou sezónu. Bohužel přišlo rychlé vystřízlivění.

Úvodní minuty přinesli očekávaný tlak, který přinesl několik rohů a zajímavých situací, ale žádné pořádné ohrožení branky hostů. Ještě přišla nadějná přihrávka Koláře na Bakoše, ale byla nakonec moc rychlá a brankář byl u míče dřív.

Ve 20. minutě ale udeřilo na druhé straně. Po standardce zůstal u branky samotný Teixeira, který po zemi prostřelil Kozáčika. To byla rána, protože rozhodně obdržená branka byla něco, čemu jsme se chtěli vyhnout.

Vyrovnání měl na kopačce v 31. minutě Pilař, ale naprosto nesmyslně místo střely z první si míč přiťukával na pravačku, a z gólovky tak nebyla ani pořádná střela. A navíc po další ztrátě ve středovém kruhu přišel v 38. minutě rychlý kontr, no a Mutu to parádně trefil z dobrých 25-30 metrů pod břevno bezmocného Kozáčika.

Vzápětí se přeci jen povedlo vykřesat naději, to když Pilař odčinil svojí předchozí zahozenou tutovku. Ve 40. minutě se mu totiž povedlo poslat po zemi míč přesně k tyči a už to bylo přeci jen o trochu veselejší.

Jenže nepoučitelná Plzeň předvedla další sled hrubic: Hubník namazal protihráči, Procházka soupeře nedokázal zastavit, a když ani Kozáčik si centr nepohlídal, mohl De Lucas pohodlně hlavičkovat na 1:3.

Snaha se nedala upřít ...... ale nakonec se radovali Rumuni ...... a nám oči pro pláč.

V druhé půli nás tedy čekalo 45 minut, kde bylo třeba vstřelit 3 branky. Optimisté věřili, ale bylo jasné, že je to téměř nereálný úkol, zvláště když Rumuni dobře a organizovaně bránili a rozhodně se nestáhli jen před vlastní bránu.

Oživit hru přišli postupně Chramosta, Tecl a Vaněk, ale nic nepomohlo. Platonický tlak nevedl k žádnému pořádnému ohrožení brány. Naopak, v 68. minutě po další Procházkové chybě ve středu hřiště přišel rychlý protiútok, rána z hranice vápna a bylo to už 1:4.

To byl poslední hřebíček do rakve, Plzeň už se na nic nezmohla. A protože Rumunům tenhle výsledek bohatě stačil, do konce zápasu se už moc nepřihodilo.

Letos se tedy v Plzni evropská soutěž hrát nebude. A až časem se ukáže, jestli to byl poslední “evropský“ zápas Horváta (možná i Uhrina).

M. Kozáčik - R. Řezník , R. Hubník , V. Procházka , D. Limberský - M. Petržela (66. S. Tecl ), T. Hořava (73. O. Vaněk ), D. Kolář , P. Horváth , V. Pilař - M. Bakoš (53. J. Chramosta )