Domů >> Evropské Poháry >> 2012-2013 >> FC Viktoria Plzeň 0:1 Fenerbahce

FC Viktoria Plzeň 0:1 Fenerbahce

Čtvrtek 7. března 2013 | Plzeň | Evropská Liga - vyřazovací fáze | 16 týmů, 1. zápas
FC Viktoria Plzeň
0 : 1
Fenerbahce
První prohra před domácím publikem, postup se komplikuje.

Dvojutkání o postup do čtvrtfinále začínala Plzeň tentokrát na domácím stadionu, kde přivítala tureckého soupeře. Před dvěma lety nás vyřadil jiný istanbulský tým (Besiktas), takže jsme měli Turkům co vracet. Fenerbahce nemělo takové zvučné jméno jako ostatní soupeři v této fázi (Chelsea …), ale od prvních minut bylo patrné, že to nebudeme mít lehké.

Zápas byl samozřejmě opět vyprodaný, i velké množství tureckých fandů se nemělo šanci na zápas probojovat. Do obrany se posunul pro dnešní zápas Rajtoral, jelikož byl vykartovaný Limberský. Na jeho místo v předu nastoupil Ďuriš.

První poločas se hrál vcelku vyrovnaně, ale naši se nemohli dostat do tempa proti kvalitně hrajícímu soupeři. Jedinou, zato obrovskou, šanci na vstřelení gólu měl v 42. minutě Rajtoral. Ten využil chybnou rozehrávku hostujícího gólmana, ale jeho střela trefila jen břevno branky. I na druhé straně přišla velká šance, před poločasem nedokázal branku trefit ani Kuijt.

Boj o každý míčMalá chyba a velká pohroma

Ani druhý poločas nepřinášel žádné velké šance. Plzeň by chtěla, ale soupeř jí nic nedovolil, vázla už i rozehrávka. Turci si čekali na svojí šanci, i bezbranková remíza pro ně byla přijatelný výsledek. V 81. minutě přiletěl do malého vápna centr, který Kozáčik nedokázal zkrotit ani vyrazit, a tak se dostal až na hlavu osamoceného Weboa, pro kterého už nebal problém doklepnout do brány.

Na nějaký zvrat nebyl čas ani síly, a tak Plzeň opět po delší době poznala hořkost porážky. Prohra 0:1 sice nebyla vytouženým výsledkem, ale stále byla šance do odvety. Horší to bylo s kvalitou soupeřovi hry, která byla na vysoké úrovni.

M. Kozáčik - F. Rajtoral , M. Čišovský , V. Procházka , R. Řezník - M. Ďuriš (69. M. Fillo ), P. Horváth , D. Kolář (89. L. Hejda ), V. Darida , J. Kovařík - M. Bakoš (60. S. Tecl )