Domů >> Evropské Poháry >> 2012-2013 >> FC Viktoria Plzeň 5:0 Ruch Chorzów

Čtvrtek 9. srpna 2012 | Plzeň | Evropská Liga - kvalifikace | druhé předkolo, odveta
FC Viktoria Plzeň
5 : 0
Ruch Chorzów
Jasný postup vystřílel Ďuriš.

V prvním zápase to Plzeň měla těžké, i když byla opticky lepší, tak se jí povedlo prosadit až v poslední desetiminutovce. Čekal se tedy opět boj, který nejspíš rozhodně první vstřelená branka.

Nejvíce se na dnešní zápas těšil určitě Ďuriš, protože byl od začátku k nezastavení a jeho poločasový hattrick udělal ze zápasu jednoznačnou záležitost. První branku vstřelil již 65 sekundách hry. U postranní čáry se zbavil protihráče a jeho střílený centr s do vlastní brány tečoval polský obránce. Hned vzápětí se dostal ke střele z hranice vápna neobsazený Ševinský, jeho střela ale mířila jen do protihráče. Plzeň na soupeře vlétla a nenechávala nic na náhodě.

Další Ďurišova chvíle přišla ve 12. minutě. Ze středu hřiště se do vápna prokličkoval Darida, který přesně přihrál volnému Ďurišovi. Ten se “narazil“ o protihráče, a pak už jen skóroval do prázdné brány. Soupeř se ale nevzdával, což ukázal střelou z dálky hostující Jech, jeho střela šla jen těsně vedle.

Branky a dával jen jeden tým a jeden hráč. 28. minuta – Fillo prostrčil mezi obránci na Ďuriše a ten se opět nemýlil a po zemi prostřelil brankáře potřetí. I nadále byla Plzeň při chuti, vpřed jí hnal vyprodaný stadion. Stejně tak ale byly slyšet fanoušci hostí, neúnavně zpívající po celý zápas. Samotná hra se před poločasem zklidnila a vyrovnala.

Druhý poločas již po pár sekundách přinesl Ďurišovo tutovkou, sám na malém vápně ale míč prakticky netrefil, a tak z toho nic nebylo. 53. minuta přinesla po rychlém útočném výpadu šanci Kolářovi, ale střelu už měl na dlouhou nohu, a tak nebyla pro brankáře až tak nebezpečná. Následný rohový kop už ale přinesl gólovou radost. Klasicky nakrátko rozehraný roh poslal Horvát na zadní tyč, kde si osamocený Bakoš věděl rady.

Domácím ještě chvíli vydržela aktivita ze začátku poločasu, ale pak se hra opět zklidnila, hráči si vychutnávali ovací publika. Za zmínku ještě stojí efektní patička Daridy z 63. minuty, ale brankář byl připraven. Polský soupeř se snažil alespoň o čestný úspěch, ale dostal se jen ke střelám z dálky a ty jim úspěch nepřinesly. Ba naopak. V 86. minutě se ještě neprosadil Kolář, ale o minutu později upravil na konečných 5:0 Hanousek. Ten dostal přihrávku do vápna, dokázal se dostat ke tvrdé střele a tou propálil brankáře.

Zbylých pár minut se dohrálo při ovacích publika, které se už těšilo na dalšího soupeře v boji o pohárovou Evropu.

P. Bolek - F. Rajtoral , F. Ševinský , V. Procházka , D. Limberský (71. R. Řezník ) - M. Fillo (60. D. Štípek ), V. Darida , P. Horváth (74. M. Hanousek ), M. Ďuriš , D. Kolář - M. Bakoš