Domů >> Evropské Poháry >> 2011-2012 >> Barcelona 2:0 FC Viktoria Plzeň

Barcelona 2:0 FC Viktoria Plzeň

Neděle 9. října 2011 | Barcelona - Španělsko | Liga Mistrů - základní skupina | 3. zápas ve skupině
Barcelona
2 : 0
FC Viktoria Plzeň
Světový velkoklub proti hrstce statečných.

FC Barcelona vs Viktoria Plzeň. V našich luzích a hájích se hráčům ani nesní potkat takového soupeře a hráče světové třídy v čele s hvězdným Messim.

Kdo vyhraje bylo prakticky jisté již před výkopem, otázkou bylo, zda to bude přijatelná prohra nebo velký debakl. V předchozím kole Barca vyhrála 5:0 nad Borisovem, a i další soupeře běžně přehrávala rozdílem třídy.

Průběh zápasu byl jednoznačný - domácí míč plzeňských hráčům moc nepůjčili. Dostat se s míčem na kopačkách přes půlící čáru byl problém, myslet na střelu prakticky utopie. Barcelona si v klidu kombinovala, po rychlé kombinaci následovala tutová gólová šance.

Již v 10. minutě po krásné akci na jeden dotek skóroval Iniesta, a fanoušci se těšili na další brakový příděl. Jen dílem štěstí a náhody se Plzeň bránila.

Ale čas utíkal a skóre bylo stále jen 1:0. Stačil jeden náhodný protiútok, povedená střela a mohlo se stát cokoliv. To ale barcelonští nechtěli dopustit, takže jsme pořád běhali jen bez míče. Přesto se malá “šance” na skórování objevila, když se v 63. minutě nedohodl brankář Valdés s Alvesem, a míč mu na chvilku vypadl. Bohužel poblíž stojící Ďuriš s tím nepočítal a nebyl připraven na rychlou dorážku.

Klid na domácí stranu přinesl druhý gól – v 82. minutě se prosadil Villa. Petržela v souboji na půlící čáře ztratil míč, Limberský sice odzbrojil Messiho, ale míč se dostal na kopačky Villy, který už věděl, co s ním.

Teoretická šance na nějaký bodový zisk vzala tímto okamžikem za své, naopak Barcelona byla stále při chuti a tak nezbýval než poctivě bránit až do závěrečného hvizdu.

Střely celkem 17:0, rohy 7:0, fauly 4:12, na karty 0:0, držení míče 71:29. To aby bylo jasno, jak hra vypadala. Ale tahle dopadli i větší týmy než Plzeň.

M. Čech - F. Rajtoral , D. Bystroň , M. Čišovský , D. Limberský - M. Petržela (86. V. Darida ), P. Horváth , P. Jiráček , D. Kolář , V. Pilař (75. M. Fillo ) - M. Bakoš (58. M. Ďuriš )