Domů >> Evropské Poháry >> 2011-2012 >> AC Milán 2:0 FC Viktoria Plzeň

AC Milán 2:0 FC Viktoria Plzeň

Středa 28. září 2011 | Milán - Itálie | Liga Mistrů - základní skupina | 2. zápas ve skupině
AC Milán
2 : 0
FC Viktoria Plzeň
Milánský velkoklub měl co dělat, aby vyhrál. Plzeň bojovala, ale nakonec padla.

Po úvodní remíze s Borisovem Plzeň čekal soupeř z jiného soudku - slavný milánský velkoklub AC Milán. I ten měl po prvním kole bod za remízu s Barcelonou. Favorit byl jasný, ale všichni byli zvědaví, co předvede proti takovému klubu provinční tým z Plzně.

Plzeň nehleděla na jméno soupeře, na obrovský stadion a zkoušela favorita zaskočit. To se málem i povedlo, Pilař pláchl při levé lajně a jeho centr rybičkou směřoval Bakoš k tyči, naneštěstí brankář Abbiati špičkami prstů míč vytlačil. To bylo bohužel na delší dobu vše, pak se přeci jen ukázali hráči Milána.

Konkrétně domácí megastar – Ibrahimovic, zle zatápěl celé obraně a připravoval šance pro sebe či své spoluhráče. Nicméně i milánští chybovali, a to poměrně často. Bohužel to nevedlo k žádnému nebezpečí pro jejich branku. Jedinou výjimkou byl rychlý protiútok zakončený Horvátovou střelou vedle tyče.

Po poločase se Milán snažil přidat a skórovat. Nakonec se mu to podařilo a pomohla k tomu penalta. V pokutovém území totiž Ibrahimovic chytře nastřelil ruku Čičovského (52. minuta). Penaltu s přehledem proměnil sám Zlatan, Čech skočil na druhou stanu. Šance Plzně na bodový zisk se tak ztenčila na minimum, ale stále ještě zbývalo ještě dost času a stát se mohlo cokoliv. Jenže Milán byl po vstřeleném gólu aktivnější a snažil se přidat druhou branku. To se jim nakonec podařilo, v 66. minutě opět Ibrahimovic tentokrát přihrál Cassanovi, pro kterého nebyl problém přehodit Čecha.

Na vývoj utkání reagoval Vrba střídáním, místo Bakoše šel na plac Ďuriš, posléze i Fillo za Pilaře, ale k žádnému zvratu to nevedlo. Milán dohrával v poklidu a nepřipustil si žádnou komlikaci.

Prohra 2:0 od velkoklubu typu Milán nebyla až tak zlá. Škoda, že se stihl uzdravit Ibrahimovic, který byl u všech nebezpečných akcí a hlavně u obou gólů.

M. Čech - F. Rajtoral , M. Čišovský , D. Bystroň , D. Limberský - M. Petržela , P. Horváth , P. Jiráček , D. Kolář (90. V. Darida ), V. Pilař (75. M. Fillo ) - M. Bakoš (67. M. Ďuriš )