Domů >> Evropské Poháry >> 2011-2012 >> Rosenborg Trondheim 0:1 FC Viktoria Plzeň

Rosenborg Trondheim 0:1 FC Viktoria Plzeň

Středa 27. července 2011 | Trondheim - Norsko | Liga Mistrů - kvalifikace | druhé předkolo, 1. zápas
Rosenborg Trondheim
0 : 1
FC Viktoria Plzeň
Plzeň úspěšně nakročila k pohárům.

Čtrnáct dní po postupu přes Pyunik cestovala Viktorka tentokrát na sever do Norska. Nad zápasem visel otazník, zda se bude vůbec hrát. Několik dní před zápasem Norkso postihla tragédie v podobě řádění Breivika.

Oba týmy nastoupili do zápasu opatrně, bylo vidět, že si uvědomují, že jen vítěz bude mít jistotu pohárové Evropy až do konce roku. Opatrný trend vydržel až do konce zápasu, šancí v průběhu celého utkání bylo poskrovnu. Rosenborg za celý zápas nevystřelil ani jednou přímo na bránu (Plzeň dvakrát). V prvním poločase tak spíše zaujalo nucené střídání gólmana Pavlíka již v 15. minutě, který se zranil při zákroku a střetu se spoluhráčem. Utkání tedy dochytal Daněk.

Pilným střelcem byl v tomto utkání Petržela, jediný gól ovšem střelil v 33. minutě Pilař. Po krátkém obléhání norské branky přišel centr Jiráčka, který sklepnul Bakoš hlavou na volného Pilaře. Ten se prosadil z blízka střelou po zemi.

Pilař se raduje ze vstřelené branky.

Druhý poločas se snažili domácí o vyrovnání, ale nevytvořili si prakticky žádnou šanci. Plzeň se spoléhala na zabezpečenou obranu a navrch se snažila přidat nějaký pojišťující gól z rychlých brejků.

Vstřelený gól, bezchybná obrana – to vše dávalo velké naděje do odvety.

R. Pavlík (16. M. Daněk ) - F. Rajtoral , D. Bystroň , M. Čišovský , D. Limberský - M. Petržela (78. M. Ďuriš ), P. Horváth , P. Jiráček , D. Kolář , V. Pilař (88. F. Ševinský ) - M. Bakoš